Feb 15, 2019 . 2 min leestijd
Als startende ondernemers op zoek gaan naar een boekhouder of accountant gaan ze heel vaak te rade in hun omgeving. Is dat een goede strategie?
Die vraag wordt mij heel vaak gesteld.
Mijn antwoord is echter altijd hetzelfde: ja!
Ik ken heel wat goeie boekhouders en accountants, die allemaal hard werken om hun klanten de perfecte service te bieden.
Maar of een kantoor ook voor jou een ‘perfect match’ is?
Dat hangt van vele factoren af. We schreven er al 5 andere tips over.
Als je op basis van onze eerdere tips een selectie van kantoren hebt gemaakt waarmee je een samenwerking overweegt, dan kan je zeker ook eens in jouw netwerk informeren naar de ervaringen van collega-ondernemers met deze kantoren. Het kan je helpen bij het maken van een keuze.
Of je gebruikt je netwerk als startpunt om te bepalen met welke kantoren je contact zal opnemen in je zoektocht.
Hou er wel rekening mee dat een goeie boekhouder voor de ene, niet noodzakelijk de ‘perfect match’ voor de ander is.
En vice versa…
Ondernemers klagen wel eens over hun boekhouder of accountant: ze zijn ‘te duur’, ‘niet pro-actief’, of ronduit ‘slecht’.
Informeer dan toch steeds even verder naar wat men daar juist mee bedoelt, wat de aanleiding is van deze negatieve ervaringen. Het ligt namelijk niet altijd aan de boekhouder…
De input van collega-ondernemers kan dus zeker waardevol zijn in je zoektocht naar een goeie boekhouder. Maar oordeel vooral zelf. Jij bent degene die met de boekhouder van jouw keuze (soms intensief) moet gaan samenwerken. Beschouw hem/haar als de huisarts van jouw zaak: hij/zij houdt de vinger aan de pols van de financiële gezondheid van jouw onderneming. Het is dus essentieel dat jullie elkaar vertrouwen.
Gebruik zeker jouw netwerk bij je zoektocht naar een goeie boekhouder of accountant. Maar laat je keuze niet enkel daar vanaf hangen en oordeel vooral zelf.
654 views
Gezamelijk geschreven door het Boekhouderstotaal schrijversteam
alle artikels